Kategoria

PERŁA SPORTU I TURYSTYKI 2022

Numer kandydata

PR-PP-10

Powiat - gmina

PIASECZYŃSKI - PRAŻMÓW

FORMY GŁOSOWANIA

Oddaj głos przez formularz ankietowy
Oddaj głos przez stronę społecznościową

Głos można oddać za pomocą kliknięcia przycisku „Polub”.

Opis

„Biegnij, by Krzysiek mógł chodzić”

Pomysł biegu „dla Krzyśka” narodził się w głowach Roberta Radońskiego – ówczesnego dyrektora Szkoły Podstawowej w Uwielinach oraz Urszuli Szerszeń, wtedy przewodniczącej Rady Rodziców tej szkoły kilka lat wcześniej. Ze względu na pandemię udało się go zrealizować dopiero w czerwcu 2022 r. dzięki zapałowi, determinacji ludzi którzy kibicują Krzysztofowi w Jego powrocie do zdrowia. Krzysztof Fogel to młody mieszkaniec Gminy Prażmów który po wypadku komunikacyjnym walczy o powrót do zdrowia. O Jego zmaganiach można przeczytać na blogu Wielkie Budzenie Krzyśka – który prowadzi Pani Anna Fogel, Mama Krzysztofa. W organizację biegu zaangażowanych było bardzo dużo osób – głównym

organizatorem była Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Uwielinach a organizacją akcji zajęły się Urszula Szerszeń z Karoliną Romanowska wraz z rodzicami z SP Uwieliny.

Ogromnym wsparciem i zaangażowaniem wsparł projekt Robert Radoński Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Prażmów natomiast techniczną organizacją samego biegu zajął się

Wiesław Paradowski i Stowarzyszenie Kondycja. OSP Uwieliny razem ze swoją najmłodszą kadrą zajęli się bezpieczeństwem podczas biegu, wytyczeniem trasy i pilnowaniem porządku.

Organizację wsparła również Kadra Szkoły Podstawowej w Uwielinach. Nagrody, pakiety dla biegaczy to dary od sponsorów z okolicznych i nie tylko firm. Na bieg zapisało się 97 osób z czego pobiegło 71 lepszych bądź gorszych biegaczy. Wpłaty na bieg to kwoty od 10 do 100 zł. Tym samym za bieg zebrano 3210 zł i taka suma została przelana na konto fundacyjne Krzyśka. Były dwie trasy – dłuższa – do 1 kilometra oraz 5 km – dzięki temu nawet Ci którzy na co dzień nie biegają mieli szansę dobiec do mety. Prócz medali dla wszystkich, dla najlepszych biegaczy były nagrody w czterech kategoriach – dzieci z podziałem na dziewczęta i chłopców oraz dorośli – kobiety i mężczyźni – miejsca od 1 do 3.

Wszystkim zaangażowanym w bieg chodziło głównie o wsparcie Krzysztofa Fogla. Choć w małym stopniu chcieli pomóc Mu w walce o powrót do pełnej sprawności. Krzysztof wsparł organizatorów – z ogromnym poczuciem humoru witał na mecie biegaczy, wręczał medale i nagrody – nie zwracał uwagi na to że tak jak i inni biegacze zmókł i zmarzł. To kolejna piękna inicjatywa która narodziła się w głowach rodziców ze szkoły w Uwielinach – pokazująca że gdy każdy da z siebie choć odrobinę – może powstać coś pięknego. Mamy nadzieję że Krzysztof nadal będzie mógł liczyć na wsparcie nie tylko biegających dla niego w strugach deszczu ale i innych którym na sercu leży Jego powrót do zdrowia.

Tym z Państwa którzy chcą wspomóc Krzyśka – do czego gorąco zachęcam – podaję poniżej nr konta:

Odbiorca: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Alior Bank S.A., nr rachunku: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem: 32613 Fogel Krzysztof darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Link do opisu zbiórki:

https://dzieciom.pl/podopieczni/32613

Zdjęcia kandydata
Więcej informacji o kandydacie
Materiały wideo kandydata

SPONSORZY

Krówki Milanowskie
N-Park
Galeria Grodova
Sfinks
ZŁOTOKŁOS
DeSilva
Auchan

ORGANIZATORZY

Milanówek
Żabia Wola
Raszyn
Nadarzyn
Grodzisk Mazowiecki
Prażmów
Gmina Prażmów
Gmina Tarczyn
Gmina Konstancin-Jeziorna
Gmina Góra Kalwaria
Gmina Piaseczno
Stowarzyszenie Perły Mazowsza Lokalna Grupa Działania
Ramzes Agencja Reklamowa

PATRONI MEDIALNI

ITV NADARZYN
Przegląd Regionalny
Radio VOX
Przeglad Piaseczyński