Kategoria

PERŁA KULTURY 2021

Numer kandydata

KJ-PK-09

Powiat - gmina

PIASECZYŃSKI - LESZNOWOLA

FORMY GŁOSOWANIA

Oddaj głos przez formularz ankietowy
Oddaj głos przez stronę społecznościową

Głos można oddać za pomocą kliknięcia przycisku „Polub”.

Opis

Gminna Biblioteka Publiczna w Lesznowoli z siedzibą w Magdalence ma ponad 70 lat tradycji, działa jako instytucja kultury, w skład której wchodzą filie biblioteczne w Łazach, Mrokowie i Mysiadle. Pełni rolę mecenatu kultury na terenie Gminy Lesznowola, zabezpieczając prawidłowy dostęp do książki i informacji, mieszkańcom całego terenu.

Ze względu na trwający stan epidemii Covid-19 pracownicy GBP w Lesznowoli podjęli szereg działań hybrydowych. „Walentynki z Osiecką” to pierwszy z cyklu trzech zaplanowanych wieczorów poetycko-muzycznych (w 2022 r. będą to „Walentynki z Młynarskim”, rok później „Walentynki z Koftą”), który cieszył się ogromną popularnością. Film ma ponad 6000 wyświetleń na fb oraz 1500 na youtubie. Był wydarzeniem bardzo szeroko komentowanym wśród naszych czytelników.

Wydarzenie zostało nagrane w siedzibie biblioteki bez udziału publiczności i w sposób profesjonalny i dynamiczny zmontowane. Film zawiera ok 40 min materiału – wiersze, piosenki Osieckiej oraz anegdoty o artystce.

Duet „Ojciec i Syn” wykonał piosenki do tekstów Agnieszki Osieckiej: Zielono mi, Wieczór na dworcu Kansas City,  Śpiewam bo muszę, Zajęczym tropem, Deus ex machina, Czarodzieje, Nie całuj mnie pierwsza.

Wykorzystano wiersze: Chciałeś, Filiżanka kawy, Milion godzin, Wyszłam i nie wróciłam, Warszawskie dziewczyny,  Nowa miłość, Na zakręcie, Małe stacje, Mój pierwszy bal

Jako partner wydarzenia zaproszony został Klub Seniora w Lesznowoli działający przy GOPS Lesznowola. Seniorzy to liczna grupa odbiorców artystki, przedstawicielka seniorów wraz z samorządowcami recytowała wiersze Osieckiej. Patronat nad wydarzeniem objęła wójt gminy Lesznowola Maria Jolanta Batycka Wąsik, która na zaproszenie dyrektor GBP Lesznowola pani Magdaleny Barańskiej także wzięła udział w nagraniu.

Rola samorządów w upowszechnianiu czytelnictwa w Polsce jest ogromna. Tylko 7% wszystkich Polaków systematycznie czyta. W Lesznowoli od lat zabiegamy o działania na rzecz poprawy tego wskaźnika. A to jest zadanie dla całej lokalności w tym dla samorządów, organizacji pozarządowych, szkół i przedszkoli. Działając wspólnie mamy większe szanse,  wiemy przecież, że kontakt z książką daje efekty. Jest to inwestycja w przyszłość naszej społeczności – wspólnie budujemy społeczeństwo ludzi czytających.

Zdjęcia kandydata
Więcej informacji o kandydacie
Materiały wideo kandydata

SPONSORZY

Sfinks
FLOSLEK
ZŁOTOKŁOS
CENTROBUD
DEZET
TEATR CAPITOL
Decathlon Piaseczno
MIGDRUK
Auchan

ORGANIZATORZY

Michałowice
Milanówek
Brwinów
Żabia Wola
Raszyn
Pruszków
Nadarzyn
Grodzisk Mazowiecki
Prażmów
Gmina Prażmów
Gmina Tarczyn
Gmina Konstancin-Jeziorna
Gmina Lesznowola
Gmina Góra Kalwaria
Gmina Piaseczno
Stowarzyszenie Perły Mazowsza Lokalna Grupa Działania
Ramzes Agencja Reklamowa

PATRONI MEDIALNI

ITV NADARZYN
Radio Bogoria
Przegląd Regionalny
Radio VOX
Przeglad Piaseczyński