Kategoria

PERŁA KULTURY 2021

Numer kandydata

RA-PK-41

Powiat - gmina

PRUSZKOWSKI - RASZYN

FORMY GŁOSOWANIA

Oddaj głos przez formularz ankietowy
Oddaj głos przez stronę społecznościową

Głos można oddać za pomocą kliknięcia przycisku „Polub”.

Opis

VII Przegląd Muzyczny Zespołów Śpiewaczych Seniorów

„Śpiewam, bo lubię”

W odróżnieniu od instytucji działających w stolicy, placówki znajdujące się poza jej granicami są najczęściej jedyną dla lokalnej społeczności szansą uczestniczenia w życiu kulturalnym swojego regionu.

Niezwykle ważnym jawi się aktywizowanie i integracja różnych środowisk, w czym celu szczególnego upatruje Centrum Kultury Raszyn, będąc miejscem przyjaznym i otwartym dla każdego.

Ważną grupę skupiającą uwagę dyrekcji i pracowników CKR stanowią seniorzy, zapraszani do aktywnego udziału w życiu kulturalnym gminy. Na prowadzone przez Edytę Ciechomską oraz Piotra Piskorza zajęcia wokalne uczęszczają młodzi duchem mieszkańcy Raszyna w wieku powyżej 60 roku życia. Cyklicznie w październiku, już od 7 lat, CKR jest organizatorem Przeglądu Muzycznego Zespołów Śpiewaczych Seniorów „Śpiewam, bo lubię”, dedykowanego artystom- amatorom z sąsiadujących z Raszynem miejscowości, jak również z dalszych miast, jak np. Kraśnik, czy Siedlce.

Dzień spotkania ludzi zjednoczonych wspólną pasją to wielkie święto w Raszynie. Niezwykle barwne, pełne energii i radości. Każda z grup prezentuje kilkunastominutowy program artystyczny, nagradzany spontanicznymi, gorącymi oklaskami. Twórcze korzystanie z dorobku rodzimej i światowej kultury muzycznej oraz świadomość uczestnictwa w życiu kulturalnym, możliwość realizowania pasji i marzeń, pogłębianie relacji międzyludzkich, pobudzanie do aktywności fizycznej i intelektualnej, często przywracanie poczucia własnej wartości – to bogactwo pozytywnych efektów organizowania tak szlachetnych przedsięwzięć.

Na koniec Przeglądu każdy z uczestników otrzymuje dyplom, statuetkę oraz drobne upominki. Całość zaś wieńczą uroczysty poczęstunek, serdeczne rozmowy przy stole i – rzecz jasna – wspólne muzykowanie.

Centrów kultury potrzebujemy jako plantacji, na których wzrasta ludzka osobowość, jako alchemicznego alembika, jako kotła dla wszystkich sił twórczych i wytworów naszego współczesnego, tak dalece złożonego społeczeństwa.

Albrecht Goetze

Zdjęcia kandydata
Więcej informacji o kandydacie
Materiały wideo kandydata

SPONSORZY

Kocham Skakać
Krówki Milanowskie
DeSilva

ORGANIZATORZY

Inkubator Inicjatyw Lokalnych
Gmina Wiązowna
Gmina Sobienie-Jeziory
Gmina Otwock
Gmina Osieck
Gmina Kołbiel
Gmina Karczew
Gmina Józefów
Gmina Celestynów
Powiat Otwocki
Powiat Piaseczyński
Michałowice
Baranów
Milanówek
Podkowa leśna
Brwinów
Żabia Wola
Raszyn
Pruszków
Powiat Pruszkowski

PATRONI MEDIALNI

Inkubator Inicjatyw Lokalnych
Radio Bogoria
Przegląd Sieć Tygodników Lokalnych
Przegląd Otwocki
ITV NADARZYN
Przegląd Regionalny
Przeglad Piaseczyński