Oddaj głos przez stronę społecznościową

Głos można oddać za pomocą kliknięcia przycisku „Polub”.

Opis

MISTRZYNI POLSKI 2023 na dystansie 1500 m

Nazywam się Aleksandra Płocińska i jestem zawodniczką miejscowego klubu lekkoatletycznego SRS Kondycja Piaseczno, gdzie rozwijam się pod okiem Trenerów Renaty i Wiesława Paradowskich. Specjalizuję się w biegach średnich. Moim koronnym dystansem jest 1500 metrów.

Swoją przygodę z bieganiem zaczęłam 9 lat temu. Zostałam zauważona i zaproszona na trening przez mojego Trenera na zawodach szkolnych w biegach przełajowych. Pierwsze sukcesy przyszły dosyć szybko. Po około 2 latach treningu zdobyłam swój pierwszy medal Mistrzostw Polski na dystansie 1500 m, gdzie uplasowałam się na 3 miejscu. W kolejnych latach sukcesywnie zdobywałam medale Mistrzostw Polski na dystansach 800m i 1500m. W listopadzie 2021 roku w Tomaszowie Lubelskim zostałam Mistrzynią Polski w biegach przełajowych na dystansie 4km. Aktualnie jestem mistrzynią Polski na dystansie 1500 metrów, który zdobyłam w Gorzowie Wielkopolskim w 2023 r.

Zdjęcia kandydata
Więcej informacji o kandydacie

Reprezentowałam Polskę na imprezach międzynarodowych takich jak Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy czy Akademickie Mistrzostwa Świata (Uniwersjada). Moim marzeniem jest start na Igrzyskach Olimpijskich, gdzie najbliższa okazja do jego spełnienia będzie w tym roku w Paryżu.