Podczas uroczystej Gali Pereł Mazowsza, która odbyła się 2 marca w Konstancińskim Domu Kultury, ogłoszono zwycięzców konkursu.

Perły Mazowsza to konkurs organizowany przez LGD Perły Mazowsza oraz „Przegląd Piaseczyński”, który integruje lokalną społeczność z organizacjami samorządowymi i przedsiębiorcami, pozwalając na docenienie lokalnych firm, wydarzeń i sportowców. Celem konkursu jest wyłonienie i uhonorowanie najlepszych przedsiębiorców, najciekawszych ofert turystycznych i wydarzeń organizowanych w regionie, a także lokalnych sportowców, trenerów i kluby sportowe. Statuetka Perły Mazowsza dowodzi nie tylko o wysokiej jakości świadczonych usług i zaangażowaniu, lecz przede wszystkim świadczy o docenieniu firmy, wydarzenia czy sportowca przez osoby z lokalnej społeczności.

Tegoroczna, druga edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno podczas etapu zgłoszeń, jak i głosowania. Drugi etap, którego finałem była uroczysta Gala, rozpoczął się 23 listopada. Od tego dnia mieszkańcy mogli głosować na nominowane firmy, wydarzenia i sportowców. Głosowanie zakończyło się 12 lutego. Łącznie oddano aż 21 996 głosów!

Finałową Galę Pereł Mazowsza 2016 poprowadziła prezenterka telewizyjna i laureatka Telekamery Tele Tygodnia 2016 – Aleksandra Kostka. Gości przywitali burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk oraz burmistrz Tarczyna, Barbara Galicz.

Następnie ogłoszono nominowanych w kategoriach Perła Przedsiębiorczości 2016, Perła Mazowsza 2016 oraz Perła Sportu 2016. Nagrody w każdej gminie wręczali burmistrzowie lub wójtowie oraz redaktor naczelna „Przeglądu Piaseczyńskiego” Agnieszka Zofia Piechowska. Warto podkreślić, że statuetki Pereł Mazowsza zostały przygotowane przez podopiecznych Fundacji Synapsis. Każda z wręczanych statuetek to oryginalne, niepowtarzalne dzieło sztuki.

Galę uświetnił występ artystyczny utworów ze spektaklu „Miłość to ja…” poświęconego Hannie Ordonównie w wykonaniu solistki Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” Anny Lewandowskiej oraz pianisty Jaremy Jarosińskiego.

Poniżej prezentujemy listę nagrodzonych firm, wydarzeń i sportowców.

GÓRA KALWARIA

gora_kalwaria

Firmy: Złote Runo – Hotelik i Restauracja

Wydarzenia: Szwedzi na Zamku w Czersku

Sport: Patrycja Lewandowska – UKS Bushi Team

KONSTANCIN-JEZIORNA

konstancin_jeziorna

Firmy: Studio fitness Pro-Fit

Wydarzenia: VI Ogólnopolski Festiwal Sportów Teatralnych 321 Impro

Sport: MUKS Kosa Konstancin

LESZNOWOLA

gmina_lesznowola

Firmy: LD Liwiński Dariusz – Kowalstwo Artystyczne

Wydarzenia: Zespół Śpiewaczy Tęcza

Sport: Paweł Janus – trener UKS Lesznowola – sekcja piłki siatkowej

PIASECZNO

gmina_piaseczno

Firmy: Kawiarnia Fryderyk

Wydarzenia: Świeczowisko z Parasolem

Sport: Klub Sportowy „Grawitacja”

PRAŻMÓW

prazmow

Firmy: Sala Weselna „Biały Dworek”

Wydarzenia: Kocykowo na sportowo – pożegnanie lata w Uwielinach

Sport: Inez Pogorzelska – pływaczka

TARCZYN

tarczyn

Firmy: Plandeki.pl

Wydarzenia: Kościół św. Jana Chrzciciela w Rembertowie

Sport: Natalia Reszka – Szkoła Karate GOK Tarczyn

prazmow

Perła Przedsiębiorczości Powiatu Piaseczyńskiego

Zakład Kamieniarski Szołtun z Prażmowa

prazmow

Perła Sportu Powiatu Piaseczyńskiego

KS Jeziorka Prażmów

gmina_piaseczno

Perła Popularności (najwięcej głosów z całego powiatu)

Klub Sportowy „Grawitacja”

Organizatorzy konkursu Perły Mazowsza 2016 chcieliby podziękować za pomoc i zaangażowanie wszystkim osobom uczestniczącym w przygotowaniach plebiscytu i Gali finałowej. Szczególne podziękowania kierują do burmistrzów: Tarczyna – Barbary Galicz, Góry Kalwarii – Dariusza Zielińskiego, Konstancina-Jeziorny – Kazimierza Jańczuka, Piaseczna – Zdzisława Lisa oraz wójtów: Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik (Lesznowola) i Sylwestra Puchały (Prażmów).